Ana Sayfa » Duyurular
Ufuk Kekül Protestoyu Yazdı
19 Nisan 2011 Salı 23:41
Gazeteci Ufuk Kekül Giresunluların CHP'yi protesto etmesini köşesine taşıdı.

İstanbul’da yaşayan bir grup Giresunlu, Giresun Platformu’nun öncülüğünde Feshane otoparkında bir araya gelerek CHP’yi, Giresunlu aday göstermediği gerekçesiyle protesto etmişler.

Benim aylar önce yazdığım “Giresunlular seçilen de olmalı” başlıklı köşe yazımda geçen bir cümlenin yer aldığı bir de pankart açmışlar: “Listesinde tek bir Giresunlu olmayan siyasiler bizden oy alamayacak”…

Ne güzel.

Giresun Platformu’nu bu duyarlılığından ve demokratik olgunluk içinde gerçekleştirdikleri eylemlerinden dolayı kutluyorum. Benim nazarımda bu platform, övgüye değer bir şey yapmıştır.  Giresunluların ortak duygusunu dile getirmişlerdir.

Ancak… İstanbul’da bir tek Giresun Platformu yok ki…

Neler var ki; Giresunluları temsil ettiğini söyleyen, isimleriyle müstesna federasyon, konfederasyon, birlik, dernek, cemiyet, cemaat, zerzevat ne ararsan var.

Onlar neredeler?..

Benim, gurbetçilerin kendi içlerinden çıkardıkları daha çok Giresunluyu TBMM’ye göndermeleri düşüncesiyle ve tamamen iyi niyetle yazılmış köşe yazımın altına sahte isimlerle sövgüler yazan, sanki kötü bir şey demişim gibi hakkımda kampanya yürüten korkaklar neredeler?

CHP’liler yaptı.

E peki, öteki siyasi partilerin içinde Giresunlu yok mu?..

Hani o işadamı, gazeteci, organizatör vesaire kılığına girmiş yalakalar ne duruyorsunuz. Sizi adam yerine koymadılar işte. Sizi ve önerdiklerinizi listelerine almadılar. ‘Almayın’ dediklerinizi de almadılar kötülük yanınıza kar kaldı.

Size küfür ettiler, gösterin tepkinizi ‘yiyorsa’…    

Yapamazsınız. Bunları ve öyle bir pankartı eline alıp otaya çıkmaya yürek ister, hem de mangal gibi yürek ister. 

Oysa…

Süreç başladığında ‘biz de varız’ deseydiniz, el birliği, gönül birliği yaparak genel merkezler üstünde baskı olacak mesajlar verseydiniz, durum şimdiki gibi mi olurdu?

Öner Hekim, Adil Emecan, Kemal Aydın, Müslim Eriş, Tahsin Usta ve daha pek çok şimdi anımsayamadığım isim milletvekili olsaydı, bundan kimin ne zararı olurdu.

Giresun’u temsil edemeyenler dükkânlarını kapatsın.

420 bin dolayında Giresunlunun yaşadığı İstanbul’dan bu dönem, TBMM’ye beş milletvekili bile gönderemeyeceğiz. Sivaslı, Kayserili, Urfalı ve yurdun çeşitli illerinden İstanbul’a gelmiş, siyaset yapan ve hemşerilerinin desteği ile listelerde yer alan adaylara oy vereceğiz.

Bu bize reva mı?

Yazıktır, ayıptır, günahtır ve de rezalettir.

Herkes ne kadar Giresunlu bir gözden geçirsin...Kaynak: giresun28haber Etiketler : Ufuk, Kekül, Protestoyu, Yazdı,


Bu Haber Toplam 3921 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Bu habere toplam (2) yorum eklenmiştir.
23 Nisan 2011 Cumartesi 10:54
aydınkömürcü
ne zamandır sitelere girmiyorum moralim bozulmasın diye sayın kekül beye teşekkürler sorun akp chp veya mhp değil sorun biz şanlı giresunlular istanbulda neyiz önemli olan o... adam gibi dik dura biliyormuyuz yoksa birilerinin paşinde bacakcılık yalakalıkmı yapıyoruz bendeniz aydın kömürcü olarak on iki haziranda sandığa osman ağamın resmini koyacağım hemde üzerine sana laik olmadık ağam ve bizi kaleye almayanları bizde kaleye almıyoruz yazıp o yeni şefvaf sandığa atacağım varmısınz tabi arkadaşlar ihale tayin şeflik birde bizimkilerin çok istediği müdürlük işi olanlar katılmaya bilirler işini adam gibi yapan bazı müdür ve şeflerimizi tenzi ederim
 
20 Nisan 2011 Çarşamba 08:30
AHMET KARASAKAL
Sayın Ufuk kekül sizi bu yazınızdan dolayı cani gönülden kutluyorum işte onbeş milyonluk metropol bir şehir de 3. sırada bir nufusa sahip biz giresunluların ne kadar örgütlü ne kadar birlik barbaerlik içinde olduğumuzun acı bir gerçeğidir
 
Yorum Ekle Yukarı
Diğer Haberler: