Ana Sayfa
Görele İsmailbeyli köyü pikniği
28 Mayıs 2009 Perşembe 07:50
Görele İlçesi , İsmailbeyli Köyü Derneği geleneksel Pikniğini, 24 Mayıs Pazar günü gerçekleştirdi.

Haber/Fotoğraf: Sabri Kılıçarslan-Göreleses  

Görele İlçesi , İsmailbeyli Köyü Derneği'nin organize ettiği 4.Geleneksel Köy Pikniği İstanbul Ümraniye Hekimbaşı Kent Ormanı tesislerinde 24 Mayıs Pazar günü gerçekleşti.

IMG_0068.JPG  
 
Yaklaşık 100 kişilik bir katılım ile,  sabah saatlerinde kahvaltı ile başlayan piknik programı daha sonra çeşitli eğlencelerle devam etti. Öğle yemeği sonrası “Kent Ormanda” gezinti yapan Köylüler eğlenceye kaldıkları yerden devam ederken, çuval yarışması, Tavla turnuvası, hediye çekilişleri de renkli görüntülere sahne oldu. Çuval yarışması ve tavla turnuvası sonunda birinci olanların hediyeleri, genç yönetimden desteğini esirgemeyen eski yönetim tarafından verildi.
 
 IMG_0080.JPG  
IMG_0029.JPG  
 
Kendi aralarında şarkılar söyleyerek eğlenen gençlerin yanısıra, piknikte en çok eğlenenler oyun parklarında gönüllerince stresten, gürültüden uzak, temiz havada eğlenmenin tadını doyasıya çıkaran çocuklar oldu.

 IMG_9950.JPG  

 

Metropel şehirlerde Karadenizli olupta yeşilliğe hasret kalmamak imkansızdır neredeyse, İsmailbeyli Köyü Derneğinin düzenlediği piknikte köylülerinin yeşile olan özlemini bir nebze olsun  giderdi. Yeşil alana hasret kalan köylüler, akasya ağaçlarının mis kokulu çiçekleri arasında hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

IMG_0037.JPG 
 IMG_0043.JPG 
IMG_0012.JPG  
Ayrıca derneğe yeni alınan pos cihazıyla da piknik alanında  Kredi kartıyla aidatta toplandı.  Yönetim Kurulu, köylülerine projelerini ve isteklerini anlatması sonrası, “25 Temmuz’da  Köyün Sahil Mahallesinde bulunan Köy okulunun bahçesinde bir festival düzenleyeceklerini, köyün eksik kalan noktaları için girişimlerde bulunacaklarını açıkladılar”

 
  

İsmailbeyli Köyü Derneği'nin genç yönetiminin girişimlerinden olan 'aidatını post cihazı ile öde' girişimine ilk destek köyümüz gençlerinden Erkan Kılıçarslan'dan geldi. Piknik alanında ilk defa kredi kartını vererek aidatını çektiren Erkan Kılıçarslan'dan sonra sıraya giren diğer köylü genç ve büyüklerde derneğine destek çıkarak aidatlarını ödedi. İşte aidat ödeme anından bir kaç fotoğraf;Köylüler neşeli geçen bir günün ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

IMG_0074.JPG

 

Çekilişe İlgi Büyüktü...

İsmailbeyli Köyü Derneği'nin organize ettiği Geleneksel 4. İsmailbeyli Köyü Pikniğinde yapılan çekilişe köylüler büyük ilgi gösterdi. Çekilişin sonuçları açıklanırken oldukça neşeli bir ortam oluşurken hediye almaya hak kazananlar tebrik edildi. Çekiliş ile 5 adet köy belgeseli CD'si, 1 adet su bardağı takımı , 1 adet çay bardağı takımı, 1 adet kahve fincanı takımı, 2 adet saat, 1 adet vantilatör, 1 adet Görele Seyahat'ten açık Görele bileti dağıtıldı. İşte çekilişten renkli kareler;
Çuval Oyununun Galibi Mustafa Kocabaş...

İsmailbeyli Köyü Derneği'nin organize ettiği 4.Geleneksel İsmailbeyli Köyü pikniğinin en renkli görüntülerinden biriside Çuval ile zıplayarak varış noktasına dönüş yarışması oldu. Çuvallara giren gençler zıplayarak ileride gösterilen noktaya varıp ardından başlangıç çizgisine geri dönüş yaptılar. Bu sırada ayakları takılıp düşenler ve hiç gidemeyenlerin olması neşeli ve hoş bir ortamın oluşmasını sağladı. Sonuçta çuval yarışmasının galibi Mustafa Kocabaş oldu. İşte yarışmadan birkaç fotoğraf;


Teşekkür Ederiz...

İsmailbeyli Köyü Derneği Yönetim Kurulu olarak gerçekleştirdiğimiz 4. Geleneksel İsmailbeyli Köyü pikniğimizin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden izin alma hususunda büyük yardımları olan başta Temel Öner sonrasında Tekin Öner'e , piknik alanındaki güvenlik şefi Mehmet Beye, bizleri piknik alanında yalnız bırakmayarak yanımızda olan pikniğimize katılan siz değerli köylülerimize , etkinliğimizde bizlere destek olan eski dernek yönetim kurulumuza , servis ulaşımında desteğini esirgemeyen Köksal Eşkin'e , aidatlar konusunda maddi olarak yanımızda bulunan değerli köylülerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İsmailbeyli Köyü Derneği Yönetim Kurulu 

 

 

 

 Etiketler : Görele, İsmailbeyli, köyü, pikniği,


Bu Haber Toplam 6809 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: