Ana Sayfa » GİRESUN
Eyüp Nişanca'da Bir Giresun Aşığı
27 Ocak 2011 Perşembe 12:55
Eyüp Nişanca mahallesinde ayakkabı tamirciliği yapan Mustafa Yayla her yönüyle sosyal hayatın bir parçası ve hizmet adamı.

Mustafa Yayla 1954 yılında Giresun Erikliman Gaziler Tepesinde doğmuş.İlk okulu Eriklimanı'nda okumuş.Maddi imkansızlıklar yüzünden 1969 yılında İstanbul'a gelerek ayakkabı çırağı olarak hayata atılmış.

Mustafa Yayla'nın Kaan ve Tamer isimli 2 oğlu var.Kaan müzisyen,Tamer ise veb tasarım işleriyle ilgileniyor. 

Yayla İstanbul'da Giresunluların gündemini vatangiresun'dan takip ediyorum dedi.

Mustafa Yayla'nın dükkanının duvarlarını,Giresun resimleri, Giresun'lu şehitler ve güzel sözler süslemiş.Gelen müşterilerine Fındık ikram etmeyide hiç ihmal etmiyor.

Yayla'ya özgü bir faliyet.Dükkanının önüne büyük bir sandık yaptıran Yayla, vatandaşlarımızın giyilebilecek kullanmadığı eşyalarını bu sandığa bırakmalarını sağlıyor.Bu eşyaları daha sonra Türkiye'nin her yöresindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

Mustafa Yayla, Eyüp Nişanca'da kurulu bulunan Nişanca Derneğinin 5 sene Başkanlığını yağmış.Giresunluların yoğun olarak yaşadığı Nişanca'da gelecek dönem Muhtar adayı olacağını söyleyen Yayla,İstanbul'daki Giresun'lu muhtarların sayısını artıracağını da sözlerine ekledi.

Mustafa Yayla'nın dükkanındaki ders veren yazılardan sadece biri.Kaynak: www.vatangiresun.com Etiketler : Eyüp, Nişanca'da, Bir, Giresun, Aşığı,


Bu Haber Toplam 9665 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Bu habere toplam (8) yorum eklenmiştir.
16 Şubat 2011 Çarşamba 09:51
erdoğan kala
Her zaman yanındayım sana her şey yakışır
 
05 Şubat 2011 Cumartesi 20:49
cenkerrasim
sayın büyügüm bu vatan bu millet sizden hizmet bekliyor nişanca mahallesi senin muhtarlıgınla hizmetlerin en iyisin alacagına eminim sana secimlerde bol şanslar diler her zaman her yerde yanında olacagımızı belirtir saygılar sunarım vatandaş cenkerrasim
 
02 Şubat 2011 Çarşamba 12:06
faruk kondakçı
sayın muhtarım hayırlı olsun elimizden ne gelirse yapmaya hazırım yolun açık olsun
 
Yorum Ekle Diğer Yorumlar (5) Yukarı
Diğer Haberler: